כניסה !
אם הינך משתמש חדש, אנא הרשם כאן
או
השאר פרטים ונחזור אליך
שם *
דוא"ל *
טלפון *

 * שדה חובה
  

איך זה עובד?

FaceBook

עולם הסים

כל מה שרצית לדעת

  • מהו כרטיס סים?
  • מה זאת נדידה (ROAM)?
  • כיצד זה פועל?
  • מה זה GSM ?
  • מה זה SIM LOCK ?

מהו כרטיס סים?

כרטיס סים הינו לב ליבו של מכשיר סלולרי הפועל בשיטת ה- GSM, בו נמצא מספר הטלפון הסלולרי ותוכנית השרות שלו.

מה זאת נדידה (ROAM) ?

המעבר ממפעיל תקשורת אחד למפעיל תקשורת אחר. מצב של נדידה נוצר במרבית המקרים כאשר ישנו שינוי במיקום גאוגרפי אשר מוציא את המכשיר הסלולרי מאיזור קליטה (כיסוי) של חברה אחת לאיזור קליטה של חברה אחרת. במקביל למעבר ממפעיל למפעיל משתנה גם ההסכם הקיים בין מפעיל הסלולר המקורי למפעיל המקומי וזו הסיבה העיקרית לשינוי הקיים במחירים.

כיצד זה פועל?

מעוניין להוזיל עלויות? אחת האפשרויות היא להחליף את כרטיס הסים במכשיר הסלולרי. כלומר, להוציא את כרטיס הסים הקיים ולהחליפו בכרטיס סים הנמכר במדינת היעד. המשמעות היא ויתור על דמי התיווך, העמלות והמחירים המופקעים שגובה המפעיל המארח מהתייר. כך למעשה, הופך המשתמש ללקוח ישיר של החברה במדינת היעד ונהנה מן התעריפים המקומיים.
שיטה זו כמובן מוזילה את עלות השיחות המקומיות, אך חשוב מזה: גם השיחות לישראל זולות בצורה ניכרת - יותר מן מהמסלולים הזולים ביותר שמציעות המפעילות הישראליות. בנוסף, השיחות הנכנסות בשיטה זו אינן עולות כלל, בניגוד מוחלט לשיחות הנכנסות למכשיר סלולר עם סים ישראלי אשר מוסיפות עלות נכבדה לחשבון הסלולר.

מה זה GSM ?

GSM logoבעולם נהוגות שתי שיטות של הפעלת רשתות סלולריות: ה-GSM וה-TDMA. רשת ה-GSM שנהוגה במרבית מדינות העולם מציגה יתרון משמעותי שהינו: שירותי נדידה המאפשרים את נשיאת מכשיר הסלולר האישי למדינות אחרות ועשיית שימוש בו כבמכשיר מקומי, באמצעות התחברות לחברת הסלולר המקומית. סביב היכולת הטכנולוגית של הנדידה, התפתחה מערכת מסועפת של הסכמים מסחריים בין מפעילות הסלולר במדינות השונות. ההסכמים הללו מאפשרים ללקוחות להשתמש בטלפון במאות מדינות, כאשר החיוב הכספי נעשה על ידי המפעיל ממדינת המוצא. בישראל עובדות בשיטת ה-GSM חברות הסלולר אורנג' וסלקום לעומת חברת פלאפון אשר עובדת במרבית מכשיריה בשיטת ה-TDMA.

מה זה SIM LOCK ?

SIM Lock הקיים רק בטכנולוגית ,GSM הוא חסימה של המכשיר הסלולרי שלכם, כך שיוכל לעבוד רק עם כרטיס סים אחד, ולא עם כל כרטיס סים אחר (המכונה "SIM זר").
רשתות סלולריות בארץ ובחו"ל המשווקות מכשירים סלולריים, נוהגות לעיתים קרובות לחסום את מכשיריהן לרשתות אחרות כדי למנוע מהלקוחות לעבור לרשת מתחרה, הן עושות זאת ע"י חסימת המכשיר לכל SIM אחר בפעולה שנקראת SIM LOCK.


שים סים, ונוסעים!